3 gange gratis bueskydning


Er bueskydning noget for mig? - så an du prøve tre føste gange gratis

Du er velkommen til at deltage gratis på tre almindelige træningsaftner for at se om bueskydning er noget for dig. Men du kan ikke påregne at få særlig træneropmærksomhed (det sker under bueskkolen). Derefter tager du stilling til om du vil være medlem.


På de tre prøveskydningsaftener kan du gratis benytte klubbens buer og pile.


Kontakte gerne Lars Christian Adrados (formand) tlf. 22 48 26 64 eller mail formand@thybueskyttelaug.dk, inden du møder op, så vil du få information om hilken aften, det vil være bedst du møder op.


Lån og leje af udstyr samt erstatning af bortskudte pile.Det først halve år af dit medlemsskab kan du gratis låne klubbens udstyr, herefter har du mulighed for at leje. Under visse forhold, vil der kunne kræves erstatning for bortskudte pile.